Jump to content

nagyon fincsi kérdés 34k ledob


Recommended Posts

Hello, csináltunk egy 34k- alap szervert (zaitsev)  barátomat felengedi tökéletesen ( nála fut a szerver virtual boxon) viszont engem csak karakter választásig enged onnan visszadob a loginhoz. Mi lehet a  probléma? bind-ip nincs sehol a configokban csak DB_ADDR az localhoston van. Előre is köszönöm

Link to post
Share on other sites
11 hours ago, zalesso said:

Hello, csináltunk egy 34k- alap szervert (zaitsev)  barátomat felengedi tökéletesen ( nála fut a szerver virtual boxon) viszont engem csak karakter választásig enged onnan visszadob a loginhoz. Mi lehet a  probléma? bind-ip nincs sehol a configokban csak DB_ADDR az localhoston van. Előre is köszönöm

Az hogy amikor a karakterválasztóban megnyomod az entert akkor fog rárakni az adott ch adott core-jára ahol a karaktered van. Most annak a core-nak az ip címe privát ip cím tehát pl 192.168.0.101. Itt már gondolom sejted mi a probléma, a privát ip címek lokálisan léteznek, és a te otthoni hálózatod 192.168.0.101 címén nem fut semmilyen szerver, hisz nem nálad, hanem a barátodnál fut.

(Ha esetleg nem érted, akkor mondok egy hasonlatot, Mondja a barátod hogy az udvaron vár téged, erre te lemész a saját udvarodba, miközben ő az ő udvarában vár téged.)

Mi a megoldás? Hát ha nem privát ip címen futna, hanem publikuson, amit otthonról nehezen tudsz megoldani, vps-t most meg gondolom nem vesztek. De 34k és régebbi fájlokhoz volt "MC" indító ami azt csinálta hogy  átirányította a csatlakozást a publikus ip címre, így felengedett. Volt is a VZ-hez mellékelve ilyen, keresd meg. Lehet nekem is le van mentve valahol, de most nem túrnám át a külső hdd-met ha nektek is megvan, de ha nincs akkor szólj.

Nyilván ha 40k forrás lenne akkor ezt forrás szinten meg tudnád oldani és nem kellene MC indítóval bénázni.

Link to post
Share on other sites

szia, köszi a válaszod, sajnos mc inditó nincs meg mert amit mellékeltek törölve lett. szóval csak a mc inditó megoldás van jelenleg? előre is köszönöm.

 

 ha esetleg megvan neked az inditó azt megköszönném 34k hoz

Link to post
Share on other sites
5 hours ago, zalesso said:

most át raktuk 40k ra klienst és szervert de igyis visszadob 

Nem azt mondtam hogy 40k-n menni fog, hanem ott meg tudod oldani forrás szinten. Ezt installáld és állítsd be: 

Hidden Content

    Give reaction to this post to see the hidden content.

  • Like 7
  • Sad 1
Link to post
Share on other sites
8 hours ago, zalesso said:

hát ez kicsit magas nekem 😄 nincs ez megcsinálva előre?

Annyit mondtál váltottál 40k-ra. Ha az a 40k teljesen értintetlen akkor nincs. Ha valaki már hozzányúlt, akkor meg értelemszerűen attól függ hogy az a valaki beletette-e.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...