Jump to content

Recommended Posts

Sziasztok. Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy hogyan lehet átírni egy mysql  kapcsolatból felépített szervert mysqli-re? Ugye, php7 felett már csak ezt támogatja.

A következő ami sikerült, az index.php-ben átírni a 

a következő sorokat.

Hidden Content

    Give reaction to this post to see the hidden content.

 Le cseréltem a következő sorokra

Hidden Content

    Give reaction to this post to see the hidden content.

Majd a továbbá az index-ben a

Hidden Content

    Give reaction to this post to see the hidden content.

A következőre:

Hidden Content

    Give reaction to this post to see the hidden content.

Ezután a weboldal már be töltött, és jelezte hogy nincs kapcsolat a játékszerverrel.

Viszont a következőt nem találtam, hogyan tudnám megoldani.

Ami a config-inc 

 

 

Hidden Content

    Give reaction to this post to see the hidden content.

Ezt hogyan kellett volna átírnom, úgy hogy a kapcsolat létre jöjjön? Nem tudtam hogyan kell pontosan átszerkeszteni, és a php.net-en nem nagyon értettem.

Úgy hogy megpróbáltam a következőt:

Hidden Content

    Give reaction to this post to see the hidden content.

 

A segítséget előre is köszönöm. 🙂 (Tanulomgatom otthonilag hobbiból, tehát minden kritikát és segítséget elfogadok , ami segítőszándékú)

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Semmi értelme annak amit csinál. Gondolom fogtál egy másik webet ami mysqli-t használ és átmásoltad.

Semmi mást nem kell csinálnod mint a mysql_* funkciókat átírnod mysqli_*-ra és php.net-en vagy w3schoolson megnézni hogy a mysqli verziójuk paraméterei miben térnek el. Spoiler: a connection-t várják első paraméterként, az esetek 90%-ban csak ennyi eltérést fogsz látni, így nem annyira nehéz abszolválni az átállást.

Link to post
Share on other sites
12 hours ago, MentalHarcos2004 said:

Rosszul gondolod. Sehol nem találtam mysqli webet.

Magamtól csináltam. Vagyis, próbáltam. 

Quote

minden kritikát és segítséget elfogadok

Ezért mertem leírni hogy semmi értelme annak amit csináltál, de kifejtem akkor hogy jobban megértsd miért írtam.

  • Átírtad a változó neveket így mindenhol át kell írni majd ha valahol használod.
  • Index.php-ban ugynazt vizsgálod egy sorban, elég if(!is_resource($link)) hisz egy $link-et csináltál.
  • 2 connection-öd volt, egyet csináltál belőle, ennek remélem van oka és nem csak a copy paste miatt lett úgy ahogy.
  • A constansokba mentett belépési adatokat meg ignorálod a connection felépítésénél így jelenleg ezekre az adatokra kapcsolódik: 'localhost', 'my_user', 'pw', 'db' tehát például a jelszavad az simán pw itt.

Na de sikerült átállni annak alapján amit mondtam? Mert arra nem reagáltál, és pont az volt a hozzászólásom lényege 🙂

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...