Jump to content

Szerver probléma mc mentesítés után kliens vissza dobás ch választó menű pontra


Recommended Posts

sziasztok olyan gondom lenne van egy alap root szerver v box-on mc mentesítve bíztos sokan ismeritek Logan le írását metin2hungary.net oldalán na a probléma a következő egy írányú a szerver barátom fel tud csatlakozni a szervere de  engem karakter választó menű pont után vissza vág ch menú pontra forrásba a desc_client.cpp-t kellet szerkeszteni  

 

szerver csak ennyit ír syserr.txt ben socket_connect: HOST

Hidden Content

    Give reaction to this post to see the hidden content.
:11110, could not connect. de csak engem dob vissza ch menúre barátom ennek ellenére be engedi sura fejes inditó nélkül a szerver ch auth db p2p portok meg vannak nyítva router így az nem lehet probléma

 

esetleg valaki nem tudja mi lehet nálam a probléma hogy engem vissza dob ch menűre kari válsztás után a szerver? 

 

bind ip tesztelbe nem vált be configokban 

  • Like 11
  • Thanks 1
Link to post
Share on other sites

Amit te csináltál az az hogy azt hazudod a szervernek (elég csúnyán beégetve a kódba) hogy a publikus ip címedről fut a szerver, miközben nem, hisz a privát ip címeden fut (192.168...). Ne csodálkozz ha nem várt mellékhatásai lesznek ha ilyet csinálsz😄 

Vond vissza a módosításokat és tedd be inkább ezt: 

Hidden Content

    Give reaction to this post to see the hidden content.

Ez sokkal professzionálisabb megoldás arra hogy privát ip címen futtasd a szervert, de mégis fel lehessen csatlakozni a publikus ip címedet használva.

Amúgy azért dob vissza mert a karakterválasztó után tenne egy core-ra (pl ch1 core1) ami privát ip-den fut tehát kívülről nem éri el, ez a megoldás amit linkeltem pedig átirányítja a játékost a publikus ip-re mindig, így nem fog megakadni a csatlakozás kívülről sem.

  • Like 18
  • Thanks 1
  • Sad 1
Link to post
Share on other sites

emlékezetből csinálom és emlékszem hogy jó volt csak most arra nem emlékszem hogy lett meg csinálva mert azt tudom az ip címem miatt fordítgatni kellet a gamet mert vátlozot most abba sem vagyok bíztos hogy Bind ip configokba meg oldja gondot ha v box dhcp-s ipjét adom meg 

Link to post
Share on other sites

nem jó le írás sajna most másik gépet dobja vissza ch válsztóra 😞 már db hezz is hozzá lett adva a két ip cím  mert úgye le írás még azt sem írja le ami van ip a config.cpp 192 el akkor azt mire is kéne pld át írni mert vissza dobálja másik gépet folyamatosan én le szopom magam engem meg úgyan ugy ki dob 😞

 

syserr.txt nem ír semmit max syslog.txt 

Hidden Content

    Give reaction to this post to see the hidden content.

 

 

  • Like 3
Link to post
Share on other sites

az a gond hogy ha configba 192 részbe ami alapból szerepel benne egy ip cím amit 0 lára kel át írni akkor másik gépet fel engedi de engem vissza dob ch mennűre kari választás után v boxnak osztot dhcp ipel nem müködik a szerver de ha rendes külső ip van meg adva a config.cpp ben akkor PROXY_IP mentesen engem fel enged de akkor a másik gépet dobja le linkelt le írás alapján van meg csinálva  szervernél minden configba meg van adva még a db configjába is a proxy ip meg a bind ip 

Link to post
Share on other sites

fizeted számlákat helyetünk honapokon keresztül még lesz belőle valami összeg? mert szerintem egyik ötök sem tud gondolkozni! igen 3 ezer forint is sokat számít de ezt ti nem fogjátok meg érteni téma törölthető! 

Link to post
Share on other sites

Miért fizetné bárki is? Egyelőre te akarsz szervert csinálni, feltételezem pénzt is akarsz belőle keresni.
Te tipikus az az ember vagy, aki megenné a saját kaksiját is, ha arról lenne szó.

Hanyagold a szerver készítést ezzel a hozzáállással, DE AZONNAL! (Mindenki érdekében)

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Egyébként jogos a dolog, még 3000.-Ft-ot sem kell költeni rá, ha ennyire rövid a keret már ~1.000.-Ft-ból is lehet venni VPS-t amin el tudsz bíbelődni.

Illetve remélem az meg van, hogy nem 10.000.-Ft egy szerver megnyitása... Hírdetés,VPS,védelem,SSL,Domain,Tárhely és még sorolhatnám.

Szerintem most engedd el azt, hogy valaha szervert nyiss, mert csak csalódás fog érni addig, amíg nem vagy tisztában azzal, hogy mégis milyen költségekkel jár.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ki használ MC indítót 2022-ben?

Mellesleg 1000 - 2000ft közötti VPS-ek nem drágák főleg ha profitálni szeretnél később a szerverből. De ahogy @ScriptMan írta, ezzel a hozzáállással hanyagold a szerver készítést.

 

Szerintem itt a fórumon többen vagyunk akiknek már egy új kocsi ára is rá ment a szerverére. 🙂 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...